Les-ben


Zeď uživatele Les-ben

Příspěvků: 123
 • děkuji za milá slůvka človíčku tajemný...přeji štěstí, lásku i zdraví
 • Les-ben (před 8 lety)
  Ne všechno obohacuje každého. A pokud někdo dává přednost tomu, co v nás dojmy nevyvolává není dobré ho za to odsuzovat.Odsoudíme toho, kdo si doma modeluje letadla či se kochá sbírkou svých známek? Budeme se zlobit na toho, kdo chce vytvořit světový rekord ve skoku dalekém, zatímco my ke sportu neinklinujeme? Kroutíme hlavou nad tím, že někdo miluje hnědou barvu, zatímco my dáváme přednost žluté či zelené? Jednou z nejkrásnějších lidských vlastností je tolerantnost.Tam kde chybí, otevírá se prostor pro aroganci, nesnášenlivost a zlobu.
 • Les-ben (před 8 lety)
  Někdo je nadšený z pohádkových vystoupení orchestru André Rieua, jiný zbožňuje poslouchání skladeb hraných orchestrem Gustava Bróma.Jde o to, zda umí oslovit, připravit krásné dojmy.To dokázali i Alexandrovci se svými sólisty.A proto jim a všem podobným, kteří umí v lidech probouzet lidství, vyvolávat pocit krásy, pohody i štěstí patří dík.Je nádherné, že byli, jsou a budou tvůrci obohacující náš život.
 • Les-ben (před 8 lety)
  Porovnávat zpěváky lze jen do určité míry a podle předem zvolených kritérií.Odlišují se hlasem, jeho barvou, schopností harmonicky ho skloubit s melodií a obsahem textu.A hlavně - nejsou stejní jako nejsme stejní ani my.Každý se "narodil" pro několik poměrně málo písní a v nich je pak nepřekonatelný.V těch ostatních má k dokonalosti poměrně dost daleko.A jsou jedineční! Jedinečný je Pavarotti, jedinečná je třeba naše Iveta Bartošová či Jiří Korn. Jedinečná je Ludmila Zykinová či Peter Dvorský.Stejné je to s krásou žen, přínosem matematiků vědě či šachovým uměním.
 • Les-ben (před 8 lety)
  //youtube.com/watch?v=4M3R3CEZ_mI Při poslechu písně O Sole Mio (Za rok se vrátím....) pochopíme, proč byl Elvis Presley tolik milován nespočetnými fanoučky napříč všemi generacemi.
 • Les-ben (před 8 lety)
  PRÁZDNOTA --------- Prázdnota se valí vesmírem Věčnost se proměnila ve vteřinu Stop Než chytnu motýla Začnu lhát Proč Tě mám tolik rád Kdo ve tvých ňadrech dlí Nechci žít zoufalý Otevři hrad Poletím ke hvězdám
 • Les-ben (před 8 lety)
  MALIČKOST Jsou chvíle kdy něco krásného ve vás probudí touhu vzletně, úžasně, fantasticky žít. Poznal jsem lidi, které do optimistické nálady naladí i maličkost. Takže i pro maličkost už za to stojí žít! Nechme proto na sebe silně emotivně i zdánlivé maličkosti bez zábran působit.............
 • Les-ben (před 8 lety)
  Vítězslav Nezval - básník velebený i zatracovaný, ale přesto úžasný! Kdo je jen trochu vnímavý pro poetická slova, neměl by být ochuzen o působení jeho Edisona, vrcholného surrealistického ( nadrealistického) díla u nás. A vznikl kouzelným způsobem. Nezval nebýval pro způsob svého života příliš při penězích a tak si nikdy nemohl dopřát psací stroj, po kterém tolik toužil. Nakonec jednoho dne mu jeho tatík, středně zámožný sedlák na Třebíčsku, zánovní psací stroj přece jen koupil. Nezval nemohl jinak než se svým přátelům v oblíbené hospůdce pochlubit........ A když se po půlnoci vracel domů, nesl si stroj jako svátost. Po příchodu ho s rozechvěním postavil hned na stůl, zasunul papír a začal psát. Do rána vyťukal Edisona....... (Bylo v tom však něco smutného co pláče, smutek, stesk a úzkost z života i smrti......)
 • Les-ben (před 8 lety)
  Příroda nestvořila nic krásnějšího, ale i nic zkázonosnějšího než člověka.......Dala mu totiž schopnost nejen tvořit, ale i ničit.........
 • Les-ben (před 8 lety)
  NOVÝ POČÍTAČ ------------ Koupi nového počítače by mělo předcházet komplexní psychiatrické vyšetření.Když už ho přece jen koupíte, volte co nejrychlejší cestu domů, protože počítač stárne přibližně o jeden rok za minutu.(Úměrně se cestou z obchodu zvětšuje taky váha a objem počítače.) Při koupi počítače je obrázek z prospektu tím nejméně důležitým kritériem, protože ve skutečnosti vypadá stejně úplně jinak. Každý počítač v zalepené krabici má nejméně dvě až tři závažné vady. Ve většině případů díky těmto vadám nelze počítač vůbec uvést do chodu.Pokud vám prodejce v obchodě prakticky ukáže, že je přístroj funkční, po převozu na místo určení již funkční nebude. Máte-li konkrétní požadavek na funkci počítače, vámi zakoupený přístroj právě tuto funkci mít nebude.I když v propagačním materiálu bude tato funkce uvedena coby prioritní........ Počítač, který zaplatíte v hotovosti, bude druhý den podstatně zlevněný.Koupíte-li nejnovější typ počítače, nejdéle za tři dny se na trhu objeví typ ještě novější. Ještě novější typ počítače bude levnější než ten, který jste zakoupili.