Vandinečko moje milá,
přeju Ti veselou Velikonoční neděličku,
úsměv na líčko, k tomu sluníčko. :o)
Velikonoční neděle - Boží hod:
Oslava Zmrtvýchvstání Ježíše Krista.
Nejvýznamnější den pro křesťany,
den radosti a hodování.
Nesu Ti velikonoční obrázek, složený ze tří obrázků.
Na levo jsou krásně nazdobené kraslice,
růžové a zlaté, se zlatými ornamenty,
na pravo je větvička s kočičkami a bílými králíčky
a uprostřed je roztomilá holčička,
která Ti posílá pusinku.
Pod obrázky Ti ještě přidávám srdíčka, písničku a čtyřlístky.
Tak ahojky, zlatí moje,
zase příjdu, Darí Tvoje. : o o o)




Vandinečko moje milá,
Přeju Ti klidnou Bílou sobotičku
a nesu Ti obrázky.
Bílá sobota je druhým dnem, kdy Ježíš ležel v hrobě.
Je to den rozjímání a nekonají se žádné obřady.
Hospodyně pečou mazance a beránky,
chlapci pletou pomlázky.
Na prvním obrázku jsou velikonoční kočičky - větvičky.
Na druhém obrázku je velikonoční beránek,
košíček s bílými vajíčky, bílé tulipány a modré pomněnky.
Pod obrázky Ti ještě přidávám oddělováčky ze zlatých vajíček.
Tak ahojky, zlatí moje,
zase příjdu, Darí Tvoje. : o o o)






Vandinečko moje milá,
přeju Ti klidný večer, klidnou noc,
k tomu krásné sníčky s králíčky.
Jsou totiž na obrázku, tulí se k sobě
a drží si spolu trs mrkve.
Nad králiččinýma hlavičkama jsou srdíčka.
Vedle je mladý pár, taky k sobě tulí hlavy a usmívají se.
Pod obrázek Ti ještě přidávám písničku, srdíčka a čtyřlístky.
Tak ahojky, zlatí moje,
zase příjdu, Darí Tvoje. : o o o)




Vandinečko moje milá,
přeju Ti klidný, Velký pátek
a pohodičku na srdíčku.
Velký pátek je den ukřižování Ježíše.
Je to den přísného půstu a klidu.
Tradice mu připisují magickou sílu,
otevírání pokladů ve skalách a zákaz práce se zemí.
Takže dnešní obrázky jsou oba s Bohem a kostelem.
Na prvním obrázku je vidět zářící věž kostela,
větvička s velikonočními kočičkami
a v rohu prosvítá hlava pána Boha.
Na druhém obrázku nám Bůh dává požehnání
a vedle je vidět útulný kostelík.
Pod obrázky Ti ještě přidávám srdíčka a čtyřlístky.
Tak ahojky, zlatí moje,
zase příjdu, Darí Tvoje. : o o o)






Ahojík Vandinečko moje milá,
přeju Ti krásný večer a sny sladké,
jako má ta kočička na obrázku.
Stojí tam naproti sobě mladý pár a vedle je postýlka,
která má tvar kočičí hlavičky s ouškama
a spinká tam roztomilá kočička v pyžamku.
Kolem svítí drobná světýlka a působí to romanticky.
Určitě se jí něco krásného zdá.
Tak ať se Ti taky zdají krásné sníčky, zlatí.
Pod obrázek Ti ještě přidávám srdíčka a čtyřlístky.
Tak ahojky, zlatí moje,
zase příjdu, Darí Tvoje. : o o o)




Vandinečko moje milá,
přeju Ti pohodový, Zelený čtvrtek
a radost po celý den.
Zelený čtvrtek
je připomínka poslední večeře Ježíše.
Tradice velí jíst zelenou stravu, např. špenát, nebo kopřivy
pro zdraví po celý rok. Zvoní se naposledy,
zvony pak „odlétají do Říma“.
Já letím za Tebou se třema obrázkama.
Na prvním obrázku je zase velikonoční větvička,
na které jsou kočičky, krásné měkoučké
a když se podíváš z blízka, jsou tam i čtyři roztomilé živé kočičky.
Na větvičkách mezi kočičkami raší i malé, zelené, jarní lístečky.
Na druhém obrázku sedí malá holčička s bílou mašlí ve vlasech,
na sobě má bílý župan a drží si velký hrnek s kávičkou.
Holčička i hrnek se hezky smějí. :o)
Na posledním obrázku jsou hezké, zdobené, barevné kraslice,
rozkvetlé větvičky a velké, zlaté mašle.
Pod obrázky Ti ještě přidávám srdíčka a čtyřlístky.
Tak ahojky, zlatí moje,
zase příjdu, Darí Tvoje. : o o o)








Vandinečko moje milá,
běda ó běda, škaredá středa! :o)
Tak se dnes raděj usmívej zlatí! :o)
Škaredá neboli Sazometná středa
Připomíná Jidášovu zradu Ježíše.
Podle tradice se vymetaly komíny
a lidé by se neměli mračit, aby jim to nezůstalo
po všechny středy v roce.
Nesu Ti dva obrázky, co k dnešku patří,
takže na prvním jsou zase na větvičkách velikonoční kočičky,
ale jsou živé a všechny se tváří zamračeně. :o)
Na druhém obrázku sedí zamračená holčička,
na hlavě má dva culíky, černou mašli, černé brýle
a vedle ní, sedí černá zamračená kočička.
Na levo jsou naskládané knihy
a holčička si dlaněmi podpírá hlavu.
My se ale raději nebudeme mračit, holčí viď? :o o o)))
Pod obrázky Ti ještě přidávám písničku, srdíčka a čtyřlístky.
Tak ahojky, zlatí moje,
zase příjdu, Darí Tvoje. : o o o)






Vandinečko moje milá,
přeju Ti klidný večer a klidnou, dobrou nocinku.
Nesu Ti další dva obrázky a vzala jsem si na popis očíčko:
Na prvním obrázku je ilustrace dívky, se zavřenýma očima,
stříbřitě bílými kudrnatými vlasy
a v dlaních drží zářící krystal.
Vlasy má ozdobené třpytivými šperky a ornamenty.
Působí jako korunka nebo čelenka.
Dívka má dlouhé, výrazné řasy a jemně růžové rty.
Na sobě má světlé, zdobené šaty s průsvitnými volány,
zlatými třpytkami kolem krku
a na hrudi má jemné zlaté vzory.
Krystal je žlutobíle prosvětlený
a osvětluje prostor teplým světlem.
V obraze je mnoho drobných světelných teček a jisker,
které vytvářejí kouzelnou, snovou atmosféru.
Pozadí je tmavé, do modrošeda, s malými světýlky.
Na druhém obrázku je ilustrace tří bílých koťátek,
spících na větvích stromu s jarními pupeny kočiček.
Koťata mají zavřené oči, růžové čumáčky
a růžové polštářky na tlapkách.
Jedno kotě je nahoře vpravo, schoulené a objímá větev.
Dvě koťata jsou uprostřed vlevo,
přitisknutá k sobě na jedné větvi.
Třetí kotě je dole vpravo, také přitisknuté k větvi.
Na větvích jsou bílé chlupaté pupeny - kočičky
a malé zelené lístečky, v pozadí jsou růžové a bílé kvítky.
Pod obrázky Ti ještě přidávám písničku, hádej kterou?
Pak srdíčka a čtyřlístky.
Tak ahojky, zlatí moje,
zase příjdu, Darí Tvoje. : o o o)






Vandinečko moje milá,
přeju Ti krásné, žluté úterý, bez velké práce a námahy.
Dneska totiž máme
Šedivé, neboli Žluté úterý,
kdy hospodyně vymetaly pavučiny z koutů,
což symbolizovalo očistu domácnosti.
Na prvním obrázku máš krásná, žlutá kuřátka v košíčku,
pamatuješ jak krásně pípali a byly takový teploučký,
nádherně voněli a byli takový měkoučký? :o)
Tak tady sedí čtyři v košíčku, kolem mají rozkvetlé kvítky
a na košíčku je uvázaná žlutá mašlička.
Na druhém obrázku jsou ozdobené bílé kraslice,
mají na sobě zlaté vzory,
na velkým vajíčku je žlutá, ozdobná mašle
a v pozadí jsou větvičky, kytičky a ještě tři malá, zlatá vajíčka.
Pod obrázky Ti ještě přidávám písničku, srdíčka a čtyřlístky.
A že neuhodneš, jakou písničku Ti dávám holčí? :o)
Tak ahojky, zlatí moje,
zase příjdu, Darí Tvoje. : o o o)







Vandinečko moje milá,
přeju Ti klidný, velikonoční večer, potom dobrou nocinku
a k tomu Ti posílám jednu čumáčkovou. :o)
Na obrázku se k sobě tulí mladý pár,
vedle nich sedí zase pohádková motýlí víla,
v rukách drží zářivou kouli
a dole jsou dva kreslení králíčci se srdíčkem,
kteří si právě dávají "čumáčkové pusinky", čumáček na čumáček. :o)
Pod obrázky Ti ještě přidávám písničku, srdíčka a čtyřlístky.
Tak ahojky, zlatí moje,
zase příjdu, Darí Tvoje. : o o o)